عنوان : برگزاری كارگاه آموزشی صدا و اثرات آن بر بدن
کد خبر : ۶۸۸۹۱
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ 
ساعت : ۲۳:۴۸:۳۰
منبع خبر : روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان رامهرمز

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

 
 
 
 
 
 برگزاری کارگاه آموزشی صدا و اثرات آن بر بدن
کارگاه آموزشی صدا و اثرات آن بر بدن  توسط واحد بهداشت حرفه ای مرکز بهداشت رامهرمز ، با همکاری اتاق اصناف در محل مرکز بهداشت برگزار گردید .
کارشناس مسئول واحد بهداشت حرفه ای مرکز ،  ضمن خوش آمد گویی به مدعوین ،  کلیاتی در خصوص عوامل زیان آور محیط کار اظهار نمودند.
آقای عبادی به اهمیت دادن شاغلین به مسائل بهداشتی در کارگاههای خود تأکید کردند و توجه به امر آموزش را موجب کاهش بار بیماریها و حوادث ناشی از کار ،در این کارگاهها عنوان کردند.
در ادامه کارشناس بهداشت حرفه ای مرکز سلامت شماره یک ، در زمینه صدای زیان آور در محیط کار ، اثرات ان بر انسان ،روشهای کنترل و پیشگیری از آسیب های آن ، آموزش های لازم را ارائه دادند.
خانم راشدی همچنین در زمینه اهمیت انجام معاینات طب کار ( بدو استخدام و ادواری ) صحبت کرده و لزوم استفاده از وسایل حفاظت شنوایی را نیز  تشریح کردند .
در پایان جلسه آموزشی ، کلیه کارگران و کارفرمایان ضمن تشکر از ارائه آموزش های مفید بهداشتی ، عنوان کردند با توجه به اینکه مشاغل آنها جزو مشاغل مزاحم در سطح شهر محسوب شده  و در اکثرمناطق باعث شکایت ساکنین در اطراف کارگاهها می گردد  ، اغلب کارفرمایان در سال 1380  اقدام به خریداری زمین از شهرداری در  اطراف شهر نموده که پس از ایجاد شهرک صنعتی توسط شهرداری ، به آنجا نقل مکان کرده  و مشغول به کار شوند ،لکن تا کنون هیچ گونه اقدامی از شوی شهرداری جهت بهره برداری مفید از پلاک های خریداری شده نگردیده است  و از مسئولین بهداشتی تقاضا کردند که در صورت امکان ، پیگیری لازم برای آنها جهت راه اندازی شهرک صنعتی انجام دهند .
لازم به یادآوری است خروج مشاغل مزاحم از سطح شهر ، علاوه بر ایجاد آسایش و آرامش برای ساکنین شهر ، سبب زیبا سازی سطح شهر نیز می گردد .


نمایش تعداد بازدیدها : 123

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0